Hakkımızda

Lavandist, 2020 yılında endüstri mühendis Osman Tugay ve triko tasarımcısı eşi Şengül Tugay tarafından kuruldu. 13 dönümlük bir alanda yetiştirdikleri yüksek yağ kalitesine sahip lavantadan elde edilmiş hammadde, kozmetik bakım ürünlere dönüştü. Osman-Şengül Tugay yetiştirdikleri lavantaların yanı sıra, lavanta yağı elde edilen distilasyon tesisi de kurdular ve lavanta yağı damıtımının bu ünitede yapılmasını sağladılar. Buradan elde edilen yağla, Tugay çifti dermatolojik testlerden geçmiş kozmetik bakım ürünlerini, “Lavandist” adı ile kendi on-line satış kanalları olan lavandist.com üzerinden sundular.
Lavandist Lavanta Yağı, Avrupa farmakopesine uygun üretilmesinin yanı sıra yağ kalitesine en çok etki eden ve istenmeyen bir madde olan kâfurun, kullanılmasına Avrupa farmakopesi maksimum %1,2 oranında izin verirken Lavandist markasının yağlarındaki kâfur oranı %0,13 gibi son derece düşüktür.
İstanbul’dan ilham alarak üretilen Lavandist, lavantacı ve İstanbul’un lavantası anlamlarını taşıyor. Lavandist kozmetik ürünleri başta lavanta yağı olmak üzere, köpük sabun, iki boy lavanta kolonyası, duş jeli, nemlendirici el ve vücut losyonu, topuk yumuşatıcı krem, yastık spreyi, yüz temizleme jeli, yüz-el-vücut kremi ve sülfatsız şampuan olmak üzere şimdilik 11 farklı üründen oluşuyor. Sürekli yapılan ar-ge çalışmalarıyla Lavandist ürün gamına 2023’te yeni ürünler eklenecek.